بازرگانی و فروش
  • اصفهان، بلوار سجاد، جنب بانک صادرات
  • تلفن تماس : 03136605930
  • ایمیل : info@majlesigroup.com
التجارة والمبيعات
  • ایران ، اصفهان
  • هاتف : 03136605930
  • البريد الإلكتروني : info@majlesigroup.com
  • Iran , Isfahan
  • Phone : 03136605930
  • Email : info@majlesigroup.com
Trading and sale

YOUR CART

Edit Cart
  • هیچ محصولی در سبد خرید نیست.
کافی شاپ

لوازم الزامی در هر کافی شاپ

یکی از اولین سوالاتی که اغلب افراد هنگام شروع راه اندازی یک کافی شاپ دارند این است که لوازم الزامی در هر کافی شاپ چیست؟ از بین طیف گسترده لوازم کافی شاپ موجود در بازار داشتن کدام موارد الزامی است و از آن جایی که اغلب لوازم کافی شاپ قیمت نسبتا بالایی هم دارند دقت در انتخاب موارد کلیدی بسیار مهم است. تگ‌ها: قهوه، کافی شاپ، کافه، دستگاه اسپرسو، لوازم کافی شاپ

یکی از اولین سوالاتی که اغلب افراد هنگام شروع راه اندازی یک کافی شاپ دارند این است که از بین طیف گسترده لوازم کافی شاپ موجود در بازار داشتن کدام موارد الزامی است و از آن جایی که اغلب لوازم کافی شاپ قیمت نسبتا بالایی هم دارند دقت در انتخاب موارد کلیدی بسیار مهم است.

این لیست به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید چند مورد از اساسی ترین لوازم کافی شاپ را که از ابتدای کار نیاز خواهید داشت بشناسید اما مهم است که خودتان هم به دنبال اطلاعات بیشتر بگردید و مطالعه کنید تا بتوانید انتخاب‌هایی دقیق که با نیاز شما سازگار هستند داشته باشید.

 

یک دستگاه اسپرسوی با کیفیت، اولین و مهمترین مورد از لیست لوازم کافی شاپ

اولین لوازم الزامی در هر کافی شاپ دستگاه اسپرسو است. قبلا درباره اینکه کدامیک از قهوه‌های مختلف بر پایه‌ی اسپرسو ساخته می‌شوند صحبت کردیم. اگر نگاهی به آن مطلب بیاندازید متوجه خواهید شد که خواه ناخواه بخش عظیمی از سفارشات شما با اسپرسو سر و کار خواهند داشت. بنابراین می‌توان گفت که یک دستگاه اسپرسوی خوب مهم‌ترین چیزی است که شما به آن نیاز دارید. نکته کلیدی این است که بدانید چه چیزی یک ماشین اسپرسو را یک ماشین اسپرسوی خوب می‌کند؟ باید بتوانید هوشمندانه انتخاب کنید تا محبور نباشید متحمل هزینه‌ی اضافی برای اندکی تفاوت و برتری نسبت به سایر مدل‌ها شوید. اگر به دنبال یک راهنمای خوب برای خرید دستگاه اسپرسو هستید، سری به اینجا بزنید.

 

یخچال و فریزر از مهم ترین لوازم الزامی در هر کافی شاپ

طبیعتا بخش نه چندان کمی از مواد اولیه‌ی مورد نیاز برای برخی سفارشات شما هم نیاز به یخچال و فریزر خواهند داشت. علاوه بر این شما به یک یخچال در معرض دید برای قرار دادن کیک‌ها و … نیاز خواهید داشت. ظرفیت یخچال مورد نیازتان بستگی به میزان سفارشات روزانه شما و آن‌چه که سرو می‌کنید دارد اما به طور معمول یک یخچال متوسط برای کیک‌ها، یک یخچال (فریزر) بستنی متوسط و یک یخچال کوچک دیگر برای سایر مواد غذایی که نیاز به یخچال دارند نیازهای شما را مرتفع خواهند ساخت.

 

 بلندر صنعتی

در این مورد هیچ شکی نیست که بازار نوشیدنی‌های خنک که برای تهیه بسیاری از آن‌ها نیاز به بلندر دارید، خصوصا در فصل‌های گرم، به اندازه بازار قهوه داغ است. برای تهیه نوشیدنی‌هایی از این دست شما نیاز به حداقل یک بلندر خواهید داشت.

شاید بد نباشد برای انتخاب یک بلندر خوب نگاهی به این لینک بیاندازید. البته قیمت برخی از بلندرهای خوبی که در بازار خواهید یافت ممکن است اندکی برایتان شوک برانگیز باشد اما قطعا شما به دنبال بلندری که بعد از مدتی درست در وسط یک روز کاری گرم و شلوغ خراب می‌شود نیستید. پس اطمینان حاصل کنید آن‌چه که می‌خرید مرغوب و قدرتمند باشد و از اندکی بیشتر خرج کردن برای یک بلندر خوب صرف نظر نکنید.

 فر، تستر و وسایل پخت و پز

ملزومات این بخش به آن‌چه که شما در منویتان خواهید گنجاند بستگی دارد. اگر تصمیم دارید کافی شاپ شما غذای گرم هم سرو ‌کند، که بیش از نیمی از کافی شاپ‌ها این کار را می‌کنند، به روشی مطمئن برای آماده کردن سریع غذاهایتان نیاز دارید تا بهره‌وری شما را تحت تاثیر قرار ندهد.

بسیاری از کافی شاپ‌ها خصوصا برای منوی صبحانه‌شان تست‌ها و ساندویچ‌های مختلفی را سرو می‌کنند. اگر شما هم چنین قصدی داشته باشید نیاز به یک تستر خواهید داشت. به علاوه برای انواع دیگر غذاها نیز باید به فکر یک فر خوب باشید. یک مایکروویو بسته به آن‌چه که می‌خواهید سرو کنید می‌تواند برای شما کافی باشد اما دو مورد قبل به درد بخورتر می‌توانند باشند.

 

 قفسه بندی، ظروف برای نگه داری و نظم بخشیدن و چیزهایی دیگر: نجات بخش‌ترین لوازم کافی شاپ در ساعات شلوغ کاری

از آنجایی که کافی شاپ ها پر از انواع مختلف قهوه، سیروپ، مواد تزیینی خوراکی‌ها و کلی خرت و پرت دیگر هستند، باید برای نظم بخشیدن به کار و دسترسی راحت به آن‌ها چاره‌ای بیاندیشید.

اهمیت این چیزها زمانی مشخص می‌شود که نیاز دارید با سرعت کار کنید. این به معنای پمپ‌هایی برای انواع مختلف سیروپ‌ها، جعبه‌های جورواجور و ظروف سر دار جمع و جور است. راستش را بخواهید هیچ نسخه‌ی قطعی‌ای در این مورد برای پیشنهاد وجود ندارد. باید در فروشگاه‌های فروش لوازم کافی شاپ بگردید و چیزهایی را پیدا کنید که خودتان بیشتر از همه برای کار کردن با آن‌ها احساس راحتی می‌کنید.

حالا به فرض که این‌ها را خریداری کرده باشید، اگر قفسه بندی مناسب نداشته باشید چه؟ بسیاری از کافی شاپ‌ها در کنار سرو قهوه و … چیزهایی مثل ماگ، پودر قهوه، وسایل آماده سازی قهوه مثل فرنچ پرس و … هم می‌فروشند. برای در معرض دید قرار دادن این طور چیزها شما نیاز به یک قفسه بندی شیک و مناسب خواهید داشت. قفسه بندی پشت بار برای نگه داری لوازم کافی شاپ و قفسه‌های مربوط به دکوراسیون کافه که دیگر جای خود را دارند. در هر صورت داشتن قفسه بندی مناسب برای کاربردهای مختلف در هر کافی شاپی یک مورد ضروری است.

 میز کار راحت و کاربردی

یک باریستا جز قهوه و قفسه بندی و یک میز کار خوب مگر چه می‌خواهد؟ البته که چیزهای دیگری هم می‌خواهد ولی می‌خواهم بگویم که این مورد میزکار اصلا شوخی بردار نیست. نگذارید یک میز کار ناراحت و کوچک اعصاب باریستای محترم را هنگام کار کردن به هم بریزد.

 میز و صندلی و دکور

گرچه کار انتخاب و طراحی این‌ها را شاید بهتر باشد به یک طراح داخلی بسپارید اما در هر حال باید در حساب و کتاب‌هایتان هزینه مربوط به آن‌ها را هم در نظر بگیرید. برای میز و صندلی چیزی را انتخاب کنید که نه آنقدر راحت باشد که مشتری‌هایتان تا آخر ساعت کاری لم بدهند و از جای راحتشان دل نکنند، نه چیزی که تا ابد مشتری‌ها را برای برگشتن به کافه‌تان منصرف کنند.

 دستگاه پوز(POS)

شما فکرش را بکنید مشتری کارت بانکیش را از کیف پولش دربیاورد و شما بگویید دستگاه کارتخوان نداریم! در این دوره زمانه مگر می‌شود؟

 سیستم صوتی مناسب (و یک سلکشن خوب و دوست داشتنی برای پخش)

برای من یکی بعد از کیفیت بد سفارشم موسیقی ناجور، بدترین چیز ممکن برای یادآوری در مورد یک کافه است. باور کنید دکوراسیون متوسط به پایین را هم می‌شود تحمل کرد اما موسیقی بد و غیر مناسب برای کافه را نه. از طرفی در انتخاب سیستم صوتیتان هم باید دقت به خرج دهید. نیاز نیست هزینه هنگفتی بابت آن بپردازید اما یک چیز قابل قبول خریداری کنید.

 یک سینک بزرگ یا یک ماشین ظرفشویی مناسب

چه بخواهید چه نخواهید زمان‌هایی از روز کلی ظرف نشسته در سینکتان تلمبار خواهد شد. بنابراین سعی کنید مخزن تلمباری‌هایتان را که جایی جز سینک بیچاره‌تان نیست بزرگ انتخاب کنید! اگر بتوانید کمی هزینه کنید و یک ماشین ظرفشویی بخرید کارتان به مراتب راحت تر خواهد بود. اما به هر حال سینک را نمی‌توانید فراموش کنید.

 ظروف و لوازم کافی شاپ اساسی دیگر

به جز ده مورد بالا که هزینه‌های عمده‌ی اولیه را باید برای آن‌ها لحاظ کنید موارد دیگری هم هستند که اتفاقا بعضا بسیار هم ضروری هستند اما هزینه چندانی در بر نخواهند داشت. برای آشنا شدن با این وسایل می‌توانید نگاهی به این لینک بیاندازید. فراموش نکنید که ممکن است از بین موارد ذکر شده در آن برخی برای شما ضروری باشند که در ده مورد بالا گنجانده نشده‌اند.

برای اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشند.

برای خواندن مطالب مرتبط با مقایسه کافی شاپ ها و کافه ها به لینک های زیر مراجعه کنید:

سئو و پشتیبانی: آوین نت

Leave A Comment